sobota, 14 kwietnia 2012

1 Lipca. Już niedługo !

Witam Was :D nie napisałam wczoraj bo internet mi tak mulił ! ... A po za tym kiedyś ( tak, bardzo dawno :D ) mówiłam o 1 Lipca. Wiecie co się kryje pod tą datą ? 
No oczywiście, że ,, Między Narodowy Dzień Psa " ^^ 
Tak jak My mamy Dzień Dziecka, Dzień Matki, Taty, Babci, Dziadka itp. 
Ale po co Nam to święto ? Nie Nam ale psom. 
W ten dzień możemy zapewnić psu najlepszą zabawę pod słońcem ! 
A teraz info o tym wydarzeniu :) 

1 lipca, czyli Światowy Dzień Psa!Dzień Psa jest dobrą okazją, by zastanowić się nad tym, jak psy są traktowane w naszym społeczeństwie. Jeśli mowa o tych, które mają swoich panów, sprawa jest prosta - czy są odpowiednio minimum trzy razy dziennie wyprowadzane, czy jedzenie jest w misce, czy świeża woda stoi obok, czy pilnujemy dat profilaktycznych szczepień, by nasze psiaki były zdrowe, czy mamy kolorowe piłeczki do zabawy i gryzaki. Te sprawy nie są nazbyt wymagające, znacznie gorzej jest, gdy takiego "pana" brak.
1 lipca został nie bez powodu wybrany na datę Światowego Dnia Psa. Okres ten bowiem jest często wielką próbą dla właścicieli psów, szczególnie tych "nowo upieczonych", którzy mają pieska od kilku miesięcy. Przychodzi czas urlopu, wycieczki, ciepłe kraje… gdzieś w zapomnienie odchodzi jeszcze nie tak dawna radość z posiadania psa. To wtedy najwięcej czworonogów trafia do schronisk i zostaje porzuconych. Taka sytuacja to niewyobrażalny stres i cierpienie dla psa.


I co ? O ! Ale fajne  pismo xD 

Okey to tyle na dziś :) Jutro może dodam zdjęcia Rufiego :) 

Pa ! 
Pozdrawiamy ! 
Zuzia & Rufi 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz :
1. Stosuj ortografię i kulturę
2. Jeśli zareklamowałeś/aś już swojego bloga, nie rób tego ponownie.
3. Pomyśl zanim napiszesz
4. Nie obrażaj użytkowników bloga
Dziękuję