sobota, 24 listopada 2012

Czemuś, czemuś ?!

Hej :( Dziś się dowiedziałam, że sprzedawca od którego miałam wziąć moją sunię ma pseudo-hodowlę :'( Jestem załamana. No bo tyle czekałam, mama się nastawiła a ja ... szkoda słów ... Po prostu ryczeć mi się chce ;'( 
Jednak pocieszam się trochę bo znalazłam hodowlę RASOWYCH maltańczyków i napisałam E-mejl ale cena będzie pewnie minimum 2 tys. zł ... Czemu pech zdarza się tylko mnie ? Chcę rasowego bo chcę choć raz, wystawić swojego psa. Rufi nie schodzi na drugie miejsce no ale wyobraźcie sobie - nakręcacie się na drugiego psa, sporządzacie listę zakupów, sztuczek które będzie umiał/a a tu nagle ... BUM i po psie. Przede wszystkim się boję, że suczka będzie chora i zdechnie po max 8 mies. Co ja mam myśleć ? No dobra, skończę z wyżalaniem się. Po za tym nie będę owijała w bawełnę, zaniedbałam Rufiego. Ma kołtun na kołtunie. Teraz go właśnie czeszę. Ale to wszytko przez szkołę. Całymi dniami mnie nie ma w szkole. Staram się go czesać codziennie i w weekendy ale to nic nie daje. Tak czy tak czeka nas wizyta u fryzjera ale to na koniec tygodnia. Nie mam już siły. I wiem co pomyślicie " skoro nie umiesz zadbać o 1 psa to jak zadbasz o 2 ?! ". Pielęgnacja będzie codziennie, sztuczki itd. bo będzie koniec roku i sobie poradzę. Ale nie teraz, gdy jest najwięcej nauki. Cóż, będę musiała brać grzebień do babci i czesać Rufiego. 

To tyle wam chciałam przekazać. 
Pa !
Pozdrawiamy !
Zuzia & Rufi 

P.S 2 - Zapraszam na mój blog na s. inter. pies.pl >> 

http://klub.pies.pl/blogs/posts/Suzanna11

Dzięki Olivia za uwagę :) 

5 komentarzy:

 1. A dlaczego jak z pseudo hodowli to ma zdechnąć po 8 miesiącach?
  Majlo jest z pseudo, i jakoś ma się dobrze - Nie był do tej pory na nic chory, żyje już 3 lata i ma się dobrze.

  A u mnie PP nie jest droższe! Kosztuje tyle samo co przedtem...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy jakie warunki tam są. Jeśli Majlo jest zdrowy to nie znaczy, że suczka też będzie

   Usuń
  2. No tak. To prawda.
   Jeśli są tam tragiczne warunki, to z tamdąt psa nie kupuj.

   I zgadzam się z Zorn i Asiulką.

   Usuń
 2. Zastanów się,czy dasz sobie radę z 2 psami. Nie masz czasu uczesać Rufiego-doskonale rozumiem, ale mając drugiego psa także będziesz miała z tym problem. Nie mówię tego, aby cię zdołować itp. ale żebyś spojrzała prawdzie w oczy.
  Klara jest nierodowodowa,Rufi też. Czy to znaczy , że są w okropnie złym stanie? Nie każda nieprawdziwa hodowla skazuje psa na cierpienie i śmierć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się z Zorn.Zastanów się na tym poważnie.Będzie gorzej jak nie będziesz miała dla 2 psów czasu.Z każdym rokiem nauki przybywa.
  Mój Majlo nie ma rodowodu.Nie ma wad genetycznych.Ma tylko uczulenie,ale to może mieć każdy nawet rasowy pies.
  Zawsze musisz sprawdzać hodowlę.Nikt nie sprzeda rasowego psa za grosze.Ponieważ hodowcy pokrywają olbrzymie wydatki np.na przegląd szczeniaków czy metrykę i muszą poprzez cenę szczeniaka pokryć jakoś te koszty;)
  Przemyśl sobie wszystko dokładnie.

  OdpowiedzUsuń

Zanim napiszesz :
1. Stosuj ortografię i kulturę
2. Jeśli zareklamowałeś/aś już swojego bloga, nie rób tego ponownie.
3. Pomyśl zanim napiszesz
4. Nie obrażaj użytkowników bloga
Dziękuję