wtorek, 29 lipca 2014

Oczywiście, oczywiście, oczywiście.

Oczywiście, że nie mama nie zadzwoniła do behawiorysty. Powiedziałam, że jak mama chce go wziąć do Chorwacji to musimy odbyć przynajmniej jedną lekcję. Chociaż to mamy trochę ciężko teraz w domu, sama muszę zapłacić za lekcję i za dojazd do domu więc muszę wyciągnąć trochę gotówki (czytaj : wszytko) z mojego konta i mam nadzieję, że starczy :/ 
Po paszport, czip i na szczepienie pójdziemy tak tydzień/ dwa przed wyjazdem. Tak samo, muszę już po woli zacząć kupować karmę, smakołyki itd. Jak się okazało, BARDZO tanio mogę kupić smakołyki w naszym miejscowym zoologicznym. Po karmę w dużych puszkach jadę do Wrocławia.

Na ratunek Rufiemu, a z tyłu pierwsza biografia Messiego :D 
I mam do was dwa sprawy. 
1. Który KONG byłby najtrudniejszy do rozgryzienia. Potrzebuję takiego, który zajmie mu trochę czasu niż bałwanek. 
2. Rufi nie chce jeść. Karmy nie tknie nawet z serem. Od 3 dni utrzymuje się z dentastixów i czasmi jak z nim ćwiczę to dostaje smakołyki. Wczoraj wieczorem zjadł troszkę karmy. Dzisiaj tak samo, karmy nie tknął, suchej też. Nie wiem czy mam iść z nim do weta, czy co. Może to przez upały? :/ 
Pozdrawiamy i liczę na wasze porady!

5 komentarzy:

 1. 1. w zasadzie nie wiem,który KONG do wypełniania zajmuje psu najwięcej czasu,ale możesz spróbować zamrozić bałwanka,chyba że już tak robiłaś.bo jeżeli nie,to podczas zamrożeniu bałwanka,zajmuje to psu dużo więcej czasu,poczytaj o tym na internecie. :)
  2. problem z nie jedzeniem przez Rufiego to może być faktycznie kwestia upałów,choć nie jestem to pewne.trzy dni to nie mało i psu może rzeczywiście coś dolegać.czy pomimo nie jedzenia pokarmu z miski dziwnie się zachowuje,czy normalnie się bawi,biega ? ja wybrałabym się do weta,bo trzy dni to jak na takie nie jedzenie sporo.

  pozdrawiamy
  Ola i Baddy !

  OdpowiedzUsuń
 2. nie znam się na kongach, ale mogę polecić wobbler :)
  żeby Ruffi chciał jeść, może namocz mu suchą karmę i dodaj do niej trochę mokrego jedzenia, lub coś ekstra. Nie mam pojęcia czemu nie chce jeść :(
  Pozdrawiamy http://borderoli.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli chodzi o KONGa, to wydaje mi się, że jakiś z serii Genius. Niestety nie posiadamy żadnego z tej serii, więc nie jestem w stanie napisać czy rzeczywiście zajmuje psu dużo czasu. Natomiast jeśli chodzi o jedzenie, to może spróbuj dodać jakieś ulubione smakołyki Rufiego? Jeśli nie to wydaje mi się, że powinnaś udać się do weta. Mam jednak nadzieję, że to nic poważnego! :)
  Pozdrawiamy, Ola i Nero.

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Z kongiem nie wiem jak pomóc, ponieważ nie mam żadnego.
  2. Spróbuj nie dawać mu karmy z miski tylko z ręki, wykorzystywać tę porcję przy ćwiczeniach. Zwykle u mojego psa pomaga.
  thestryofmydog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Klara tez ostatnimi dniami nie chce jesc karmy, w przeciwienstwke do smakołyków. Mam nadzieję, ze to minie naszym psiakom :)

  OdpowiedzUsuń

Zanim napiszesz :
1. Stosuj ortografię i kulturę
2. Jeśli zareklamowałeś/aś już swojego bloga, nie rób tego ponownie.
3. Pomyśl zanim napiszesz
4. Nie obrażaj użytkowników bloga
Dziękuję